Přejít na obsah

Ekologicko-adaptační pobyt žáků 6.třídy

 16.10.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

yesNaši šesťáci úspěšně splnili první část ekologicko výukového programu Strážci Země pod vedením lektorů se SEV Český ráj v Sedmihorkách. yes

Tento program "Earthkeepers" vznikl ve Spojených státech v rámci nového pojetí enviromentální výchovy tzv. Earth education – Výchova o Zemi, která učí u dětí, jak funguje život na Zemi a jak a proč by ony samy měly učinit změny ve svém životním stylu.Podstatné je vytvořit základní porozumění a pocity, z nichž pak vzniká pozitivní enviromentální akce. Snad se to u našich šesťáků podařilo a budou nadále pokračovat v získávání klíčů jak doma tak ve škole. Však program nemění jenom děti, ale dotkne se i nás dospělých, rodičů i učitelů.

 

smileyUž se těšíme, jak svým spolužákům představíme prožitkové aktivity a neokoukané postupy odkrývající tajemství Země.wink