Přejít na obsah

Bobřík informatiky

 9.11.2016  ZŠ & MŠ Libchavy

Tento rok se konal již 9. ročník soutěže "Bobřík informatiky", kterého jsme se zúčastnili již potřetí. Žáci pracují na počítačích a řeší soutěžní otázky formou testu. Každá kategorie má zadaný počet otázek a určený čas na jejich zpracování. Otázky se liší svojí náročností, zaměřením a způsobem řešení.  Tématem letošních otázek byla digitální gramotnost, řešení problémů a porozumění informacím.

Za naši školu se soutěžilo v kategorii Benjamin – žáci 6. a 7. třídy v počtu 52 dětí. V této kategorii jsme ulovili dva bobříky – Tobiáš Vacek a Šťepán Šmétka. V kategorie Mini, určené pro žáky 5. třídy, jsme ulovili bobříků 5 z 21 zúčastněných žáků – Matyáš Adamec,Artur Alex Gregr, Josef Jan kalousek, Adam Kubát a Michal Vodehnal. Soutěžní test nebyl úplně jednoduchý, ale naši žáci se s ním statečně poprali a nějaké bobříky ulovili

.

Učitelky informatiky I. a II. stupně