Přejít na obsah

Přehlídka strojírenských firem

 23.1.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

Více než tři desítky strojírenských firem a technicky zaměřených škol se prezentovaly na "Přehlídce strojírenských firem", jejíž druhý ročník se konal v ústeckém Kulturním domě.

Orlickoústecký region je ve velké míře zaměřen právě na strojírenský průmysl, a naši "osmáci" tak měli skvělou příležitost získat přehled o tom, které profese jsou aktuálně žádané. Na přehlídce se prezentovalo i několik technicky zaměřených škol, z nichž mnohé s firmami úzce spolupracují a nabízí studentům např. prospěchová stipendia, možnost studenstkých brigád i nabídku stálého zaměstnání ihned po absolvování příslušného oboru. K nejžádanějším profesím patří např. nástrojář, strojní mechanik, svářeč nebo technolog výroby.

Věřím, že přehlídka byla pro naše žáky inspirativním zážitkem a že jim poskytla zajímavé náměty k přemýšlení ohledně budoucího povolání.

Zuzana Novotná