Přejít na obsah

Praděd

 14.5.2017  ZŠ & MŠ Libchavy

Ve čtvrtek 11.5. odjela většina páťáků a část čtvrťáků na jednodenní jarně-zimní exkurzi na Praděd. První  termín, který byl naplánovaný na podzim, nám zmařilo počasí. Počkat se však vyplatilo, jelikož čtvrteční počasí bylo perfektní.

Po příjezdu na Karlovy Studánky a výjezdu na Ovčárnu všichni vyrazili směr Praděd. Hned na začátku se děti dozvěděly informace o Petrových kamenech, o čarodějných procesech, které zde probíhaly, o pověsti, která je s tímto místem spjata, ale také o vzácných rostlinách, které zde rostou. Během cesty děti vyplňovaly a odpovídaly na zadané otázky v připravených materiálech, které jim dále poslouží jako zdroj informací na červnový projektový den.

Na Pradědu všechny čekal oběd, výjezd výtahem na rozhlednu a další porce úkolů, které děti s nasazením zpracovávaly. Největší atrakcí však bylo poměrně velké množství sněhu, které nahoře stále leží. Proto pořádná koulovačka byla na místě smiley.

Celý den jsme si všichni užili a na Jeseníky budeme s úsměvem vzpomínat. Bylo to prima !

 

Lenka Ludvíčková, Eva Adamcová, Leona Hainzová, Světlana Roubíčková