Přejít na obsah

Začátek listopadu a střípky z konce října I. odd

 7.11.2017  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Druhá polovina října patřila svátku ,,Trikolora“.Bavili jsme se o tom, co to znamená a děti malovaly pouze 3 barvami, co si děti vybraly. Vyráběli jsme také ježky z listí. Povídali jsme si o posvícení a o poutích, jak tomu bylo dřív a jak tomu je dnes. Všechny děti mají rády kolotoče, proto si takový malý vyrobili a moc se jim povedly. Abychom jsme si odlehčili,a udělaly dětem radost, tak jsme se s paní vychovatelkou Světlanou převlékly za strašidla – duchy, a tím jsme oslavili poslední den v měsíci říjnu – Halloween. Děti možná měly trochu strach, ale ve finále se jim to moc líbilo a byly moc hodné.

Začátek listopadu patřil Dušičkám a pan farář Brokeš byl tak hodný, že si na děti udělal čas a připravil si pro děti povídání, prezentaci,…. na toto téma. Dětem se to moc líbilo a my moc děkujeme. Paní Kaplanová ze zahradnictví Na Statku. nám darovala ohromnou dýni, tak se na ní děti ze všech oddělení vyřádily. 8. 11. nás čeká Martinovo poselství – lampiónový průvod, tak si děti vyráběly koníka. Zkrátka program máme nabitý a pestrý.

a co je nejdůležitější – dětem se líbí.

Děti a paní vychovatelka