Přejít na obsah

Lyžařský kurz 2018

 12.2.2018  PaedDr.Hana Šťovíčková

Od pondělí 5. února až do pátku 9. února 2018 příznivci zimního lyžování a snowboardingu naší školy strávili krásné dny na lyžařském výcviku na Severomoravské chatě. Nádherné počasí a dostatek přírodního sněhu na svahu i v běžeckých stopách využilo 35 žáků ke zdokonalování svých dovedností ve sjezdu, na snowboardu či na běžkách. Vedli je zkušení instruktoři Petr Kulhavý, Michal Švihálek a Hana Šťovíčková. Na závěr kurzu zvládli všichni „lyžníci“ i „lachtani“ závody ve sjezdu mezi slalomovými brankami. A kdo zvítězil?

Sjezd na lyžích

  1. Frimlová Katka       31,45s                                   Urban Radim              29,28s
  2. Kittlitz Dorča             31,95s                                     Hrčka Šimon                    29,67s
  3. Pirklová Lucka           32,06s                                    Šalda Filip                        30,20s
  4. Novotná Šárka           32,13s                                     Šmétka Štěpa                   30,67s
  5.                                                                                        Chromý Max                     30,92s

SNOWBOARD

  1. Rojková Vanesa       34,98s                                  Diblík Matěj                 31,82s
  2. Hodrová Kája             39,42s                                    Šalda Patrik                      33,32s
  3. Diblíková Terka         51,74s                                     Kočí Filip                           34,70s                                                                                                                                                               Říha Lukáš                         34,92s

*Někde se závodníci vešli do jedné sekundy, proto byli ohodnoceni i na 4. nebo 5. místě.

Žákům se zde líbí, což dokazuje účast 8 „deváťáků“ a 9 „osmáků“, kteří opět jeli se 17 „sedmákama“ na lyžák. Ani běžky je neodradily! Také cena lyžáku díky příspěvkům ze SRPŠ 250,- Kč a OÚ Libchavy 170,- Kč je pro mnohé rodiny přijatelná. Děkujeme též firmě SOR Libchavy, která nám odváží veškeré věci na chatu.