Přejít na obsah

Únor I. oddělení

 28.2.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Tancovala paní zima

Tancovala paní zima

na ledové noty,

při tanečku prošlapala

troje bílé boty.

V měsíci únoru jsme si užili krátké sněhové nadílky, chodili na procházky a zahráli si pohybové hry ,,Krvavé koleno“, Na jelena“ apod. Děti si zkusily, jaké je být nevidomý a jak je těžké vést někoho, kdo nevidí. Holky si vymyslely kouzelný vláček a kluci různé stavby z konstrukčních stavebnic. Vyráběli jsme veselé koláže s maskou, pro naše milované  Valentýnky, stříhali jsme kytičky, malovali obrázkový kalendář, seli jsme semínka řeřichy na vatu, dělali jsme balónkové slepičky a oregami kytičky a malovali barevné holínky. Povídali jsme si o Hromnici, masopustu, Valentýnu, říkali jsme si pranostiky, mudrosloví apod. Na konci měsíce jsme oslavili pastelkový svátek řeči – Hezký jazyk český. Aktivit bylo mnoho a každou jsme si užili. Čeká nás březen…

Začínáme vyrábět, malovat a zdobit družinky a chodby do barev jara, protože už se na něj všichni moc těšíme:-)

Paní vychovatelka a děti z I. odd.