Přejít na obsah

Duben v I. oddělení

 30.4.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam bude.

Březen byl opravdu studený, ale co se týče dubna – ten nás překvapil krásným, teplým počasím. Téměř letní teploty nás vyhnali na vycházky, školní hřiště nebo za faru. Děti si užívaly sluníčko plnými doušky. Hráli jsme pohybové hry – fotbal, na honěnou, šerm lžíce, skákacího panáka, padák, míčové hry apod. Děti si zahrály na ,,kaluže“ a ,,obilí“  – relaxačně – pohybové hry.Také jsme pokračovali v povídání o Velikonocích, hráli jsme hry na postřeh a paměť – velký, menší, nejmenší, co se změnilo,…Kreslili jsme do výtvarné soutěže – ,,Cestou dvou bratří“. Děti vyráběly z papíru motýly a vázy, sbíraly a pojmenovávaly jarní kytičky,… Navšívili jsme zahradnictví Na Statku u Kaplanů, vyprávěli jsme si o zvířátech a jejich mláďatech, krmili kozy,…V posledním týdnu jsme se bavili o čarodějnicích, četli si pohádku ,,Malá čarodějnice“, vyrobili jsme si čarodějnici z papíru a ozdobili malou májku. Duben jsme završili čarodějnickým sletem a těšíme se na květen:-)

Paní vychovatelka a děti z I. oddělení