Přejít na obsah

Květen I. oddělení

 31.5.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Měsíc květen nám připravil letní teploty, díky kterým trávíme většinu času venku – na zahradě, za farou, na vycházkách. Začátkem května jsme vyráběli především pro maminky na Den matek. Děti vyrobily ,,květinovobrčkový“ náhrdelník a přívěsek ,,andílka“. Venku jsme sbírali kytky, které rostou na loukách a udělali jsme si z nich obrazy. Malovali jsme naše oblíbená místa, vážky, vyráběli ryby, okna se záclonkou apod. Bavili jsme se o bezpečnosti (chodec x cyklista),o tom,  jak známe své okolí, o naší obci, státních symbolech, přírodě,…a spoustě jiných zajímavých věcí. Tak jako každý rok s dětmi chodíme na zmrzlinu k restauraci ,,U Džbánu“ a děti se na to vždy těší – zaslouží si to, protože s blížícím se koncem školního roku, kdy už jsou myšlenkami na prázdninách – ve družině stále moc pěkně pracují.O protažení těla se postarala paní vychovatelka Andrea, která děti seznámila s jógou – dětem se to moc líbilo. Den dětí jsme oslavili spaním ve družině a tato akce se opět moc vydařila. Děti byly spokojené a to je pro nás největší odměna. Konec měsíce oslavíme pastelkovým svátkem – STROM. CZ svátek stromů. A pak už se jen budeme těšit na poslední měsíc ve školním roce – červen:-)

Paní vychovatelka a děti z I. oddělení