Přejít na obsah

Do lesa s lesníkem

 21.9.2018  Mgr. Martina Sokolová

Ve čtvrtek 20. září proběhla v Českých Libchavách akce „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnili žáci čtvrté a páté třídy. Prostřednictvím šesti stanovišť se děti dozvěděly, jakým způsobem pečují lesníci o les v celé fázi jeho vývoje od semínka až po dospělý les. Žáci si vyzkoušeli některé činnosti přímo v terénu. Jednotlivá stanoviště byla zaměřena na:

 

  • Myslivost a péče o zvěř
  • Zalesňování a semenářství
  • Těžební činnost
  • Co vše se měří v lese
  • Výchova lesa
  • Práce se dřevem

 

Moc děkujeme organizátorům za příjemně strávený den, vyčerpávající informace, skvělý přístup k dětem a hlavně za zprostředkování  učení zkušeností, kdy si žáci vyzkoušeli vše na „vlastní kůži“.

V rámci této akce vznikne propagační video, které dokumentuje celý den. Odkaz naleznete později zde (vytváří se).