Přejít na obsah

II. oddělení přivítalo prvňáčky ve družince

 27.9.2018  Světlana Roubíčková

Na začátku nového školního roku jsme se přivítali nejen s dětmi, které již družinku znají, ale i s novými prvňáčky.

Zopakovali jsme si pravidla školní družiny, připomněli jsme si, jak se máme chovat také v jídelně, venku a tělocvičně. Seznamovali jsme se společně pomalu mezi sebou a celkově s chodem družinky.

Počasí nám přálo a mohli jsme ze školních lavic vždy na čerstvý vzduch. Tento školní rok budeme pokračovat v celoročním projektu o České republice s názvem „AHOJ ČESKO“.  Tentokrát budeme  projíždět naši republiku pastelkovým vlakem BOHEMIA EXPRES po 14ti krajích České republiky.

Tento měsíc jsme navštívili společně s časopisem „Pastelka“ Moravskoslezský a Zlínský kraj. Povídali jsme si například o výrobě TATER v Kopřivnici, že Zlín proslavilo jméno Tomáše Bati a výroba bot, četli jsme příběh z Hradu Bezděz a blíže se s ním také seznámili. Také jsme sportovali, zpívali, malovali a těšíme se na říjen.