Přejít na obsah

II. oddělení měsíc ŘÍJEN

 26.10.2018  Světlana Roubíčková

V měsíci říjnu jsme si nadále užívali pěkného počasí a hodně času jsme trávili venku, kde jsme i vyráběli,malovali,  soutěžili, hrabali listí na školním hřišti i zpívali.

Poslední týden jsme věnovali oslavám výročí v naší škole -/ 100 let od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků/   “ PROČ BÝT HRDÝ ČECH“  – Vyprávěli jsme si například o tom – jak si děti dříve hrály a s čím. Z čeho se vyráběly různé věci i hračky, jak se žilo v rodinách .. a na toto téma si starší kamarádi připravili pro mladší zábavu, soutěže a stanoviště, kde se plnily různé úkoly a vše si děti organizovaly sami. Potom zase mladší kamarádi přichystali pro starší to stejné. Také jsme vyráběli náhrdelníky a korále z brambor a mrkve. Někteří i doma s rodiči vyrobili hračky z vařečky a papíru. Moc děkuji rodičům za jejich zájem se podělit s dětmi o jejich zážitky.

V měsíci říjnu jsme si nadále užívali pěkného počasí a hodně času jsme trávili venku, kde jsme i vyráběli,malovali,  soutěžili, hrabali listí na školním hřišti i zpívali.

Poslední týden jsme věnovali oslavám výročí v naší škole -/ 100 let od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků/   “ PROČ BÝT HRDÝ ČECH“  – Vyprávěli jsme si například o tom – jak si děti dříve hrály a s čím. Z čeho se vyráběly různé věci i hračky, jak se žilo v rodinách .. a na toto téma si starší kamarádi připravili pro mladší zábavu, soutěže a stanoviště, kde se plnily různé úkoly a vše si děti organizovaly sami. Potom zase mladší kamarádi přichystali pro starší to stejné. Také jsme vyráběli náhrdelníky a korále z brambor a mrkve. Někteří i doma s rodiči vyrobili hračky z vařečky a papíru. Moc děkuji rodičům za jejich zájem se podělit s dětmi o jejich zážitky.