Přejít na obsah

Říjen I.oddělení

 31.10.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Teplé počasí nás provázelo celý říjen, proto jsme trávili hodně času venku. Díky tomu jsme spoustu věcí tvořili na zahradě. Malovali jsme dinosaury podle ilustrátora Zdeňka Buriana, z listí jsme k namalovanému obličeji tvořili vlasy, vyráběli jsme z přírodních materiálu (kaštanů, šišek, žaludů, šipků,…) ježky, věnce, zvířátka apod. Za ,,pár kaček” jsme vytvořili bramborovo-mrkvové korálky a vymalovali jsme mnoho podzimních omalovánek. Na zahradě děti uklízely – hrabaly a zametaly listí,  moc je to bavilo a skákání do hromady listí byl pro ně největší zážitek a radost?. Míčovna-jakékoli hry s míčem – nás provázela i v říjnu. Hráli jsme jak na školním hřišti, tak v tělocvičně. V tělocvičně děti baví skákání na ,,buchty” (žíněnky), florbal, fotbal, obruče,…- využití tělocvičny je u nás maximální?. Ve třídě zase hrajeme ,, Mrazíka”, ,,Židličkovanou”,…- pohybu máme dost a dost. V komunikativním kruhu jsme si povídali o Olomouckém a Jihomoravském kraji, čím jsou známe (Olomoucký – mléčné výrobky Olma, Jihomoravský – traktory Zetor, víno). Také jsme si povídali o českých autech, o hradu Bouzov, o českých jménech- Jana, Jan/Svoboda-ová. Děti se dozvěděly jaký je největší všežravec a nejznámější lovná zvěř. 28.10. byl státní svátek-založení Československa a letos jsme oslavili výročí 100 let od této události. Ve družině jsme si povídali o První republice, o T.G. Masarykovi, dívali jsme se na filmy, prohlíželi obrázky a vymalovávali oblečení a auta z této doby. Závěr října jsme oslavili svátkem Halloween. Děti vyráběly masky, duchy a upekl pizzu s pavoukem. Říjen byl bohatý a na listopad se už moc těšíme-třeba dojede Martin na bílém koni?.

Paní vychovatelka Pája a děti