Přejít na obsah

Soutěž Bobřík informatiky

 13.11.2018  Ing.Lenka Řehounková

Již po třetí jsme se letos zúčastnili školního kola soutěže Bobřík informatiky. Soutěž obsahuje otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce. Za školu jsme soutěžili v kategoriích Mini a Benjamín určených pro žáky 5. – 7. tříd.

V 5. třídě soutěžilo 23 dětí a podařilo se nám získat cekem 8 Bobříků – Adéla Benešová, Veronika Dolečková, Tereza Hodrová, Eva Jířelová, Sabina Krýzlová, Kryštof Suchomel, David Vacek a Tomáš Voleský

V 6. třídě soutěžilo 29 dětí a Bobříka získala jen jedna soutěžící – Valentýna Petříčková. V 7. třídě se s náročnými úkoly potýkalo 21 žáků, svou šanci ale v Bobříka proměnil pouze Matyáš Adamec.

Soutěž byla příjemným zpestřením hodin Práce na počítači a Informatiky a také cennou zkušeností pro další soutěžení v příštím školním roce.