Přejít na obsah

Prosinec I. oddělení

 21.12.2018  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Prosinec

Prosinec- poslední měsíc v roce,
těšíme se na Vánoce,
na cukroví od maminky-
a pak zazní cinky linky,
slyšíme hlas zvonečku,
pospícháme k stromečku.

Měsíc prosinec se nesl v duchu vyrábění na jarmark, přípravou na společnou vánoční besídku pro rodiče, těšení se na zdobení stromečku, rozdávání dárků, vánoční ,,mejdlo“ a na vánoční prázdniny. Děti vystoupily našim babičkám a dědečkům v restauraci U Džbánu. Děti byly moc šikovné a chválíme je za to, jak reprezentovaly sebe, rodiče i školu. Vánoční besídka dopadla výborně. Děti i rodiče byli spokojeni a za to jsme rádi – tak to má být – děti pilně nacvičovaly – děkujeme:-). S dětmi jsme si samozřejmě hráli a povídali na různá témata. Dozvěděli jsme se nové informace o Jihočeském kraji, o ilustrátorovi Josefu Ladovi, o hudebním nástroji – trubce. Povídali jsme si o zámku Jilemnice, o největším výrobci čokolády (Orion – Nestlé), nejdůležitější domácí rybě (kapr), o českých jménech (Anna, Josef/Dvořák-ová). Seznámili jsme se s českými hrami a hračkami a v české abecedě s písmenkami J a K. S dětmi jsme chodili na vycházky, do tělocvičny a při prvním snížku jsme se vyřádili při koulovačce a postavili prvního sněhuláka.

Přejeme Vám krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2019!

Paní vychovatelka a děti:-)