Přejít na obsah

Sbírka na adopci zvířátka

 22.12.2018  Ing.Lenka Řehounková

Žáci 6. třídy se po adaptačním pobytu rozhodli pro sponzorování zvířátka- veverky obecné ze Záchranné stanice Pasíčka, Bor u Skutče. Hlavním posláním záchranné stanice je péče o poraněné či oslabené volně žijící živočichy na území Pardubického kraje. V rámci školní akce Vánoční jarmark si šesťáci nachystali informace a malé dárečky ve formě oříšků a obrázků pro všechny, kteří jim pomohou adopci uskutečnit.

Přispívali nejen návštěvníci jarmarku, ale i samotní žáci a učitelé. Nakonec se vybralo 3215,-Kč.

Z této částky se děti rozhodly adoptovat nejen veverku obecnou, ale i havrana polního, kterého ještě nikdo neadoptoval. Dále se děti rozhodly vybudovat v okolí školy krmítka pro zvířátka a zakoupit pro ně krmivo.

Ráda bych jménem žáků 6. třídy touto cestou poděkovala všem, kteří nás podpořili, a pomohli tak našemu záměru. Poděkování patří také tatínkům-p.Dušek, p.Petříček, kteří nás podpořili výrobou krmítek a budek pro veverky v okolí naší školy.

Ing. Lenka Řehounková, třídní učitelka 6. třídy