Přejít na obsah

Leden I. oddělení

 31.1.2019  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Leden

Leden, leden,
přikryl vodu ledem,
a kde včera byly louže,
tam to dneska pěkně klouže.

Měsíc leden nám nadělil sněhovou nadílku, kterou jsme si řádně užili. Děti stavěly různé hradby, dělaly andílky, malovaly do sněhu, stavěly sněhuláky, hrály koulovačku, strefovaly se na cíl apod. V malování nás zima inspirovala a děti malovaly své oblíbené zimní sporty. Děti si na pracovních listech vypracovaly, kde která zvířátka v zimě přezimovávají, které stopy patří jakému zvířátku a co je na obrázku, z hlediska bezpečnosti, správné a co ne. Také rozpoznávaly naše jehličnaté stromy.Abychom jsme si užili pohybu i ve třídě, hráli jsme židličkovanou a mrazíka. Poznali jsme nový kraj, tentokrát kraj Plzeňský a jeho zajímavosti. A nadále pokračujeme v povídání o českých NEJ, hradech a zámcích, české abecedě,…V lednu jsme vydali další číslo Družiňáčku a abychom jsme se připravili na období masopustu a karnevalu, kdy je vše barevné a veselé, tak děti malovaly barevné domy a vyráběly zvířecí masky. Zima se nám líbí, ale přece jen se už pomalinku začínáme těšit na jaro:-)Přejeme všem krásné jarní prázdniny!

Paní vychovatelka a děti