Přejít na obsah

Duben – I. oddělení

 30.4.2019  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Víte, co se v dubnu stalo?

Květy pučí, je tu jaro!

Prší, sněží, slunce svítí,

rozkvétá i první kvítí.

Chvíli teplo, pak zas chlad –

s tím musíme počítat.

Duben je měsícem aprílového počasí, ale bylo relativně teplo, takže jsme trávili hodně času venku. Vyžili jsme se za farou, na školním hřišti (děti mají nové sportovní pomůcky a hojně je využívají) i na novém hřišti u obecního úřadu. Byly Velikonoce, proto jsme  navštívili tradiční Velikonoční výstavu U Džbánu, sázeli jsme osivo a tvořili jarní motýlky, a jarní obrázky. Měli jsme také zkrácený velikonoční projektový týden ,,Ufoni“, s rodiči jsme prožili krásné sportovní odpoledne a měsíc jsme ukončili čarodějnickým dvoudenním povídáním a vyráběním. Také jsme si povídali o Královohradeckém kraji, o našich českých raritách a o bezpečnosti a ošetření drobných poranění, jak se chovat na silnici, jaké je správné vybavení kola apod. Byl to moc pěkný a pestrý měsíc.

Paní vychovatelka a děti