Přejít na obsah

Vítězství našeho týmu na akci 10 dní florbalu v České Třebové

 26.5.2019  PaedDr.Hana Šťovíčková

Ve středu 22. května 2019 se konal florbalový turnaj pro starší hochy a dívky . Celkem přijelo rekordních 31 týmů, z toho 18 chlapeckých družstev. Náš tým pod vedením kapitána Jirky Vaňouse s přehledem vyhrál svoji skupinu a postoupil do čtvrtfinále. To po taktické stránce hoši zvládli a dostali se mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. I když zakusili hned v prvním zápase porážku, oklepali se a dokázali poté porazit družstva  z Gymnázia Česká Třebová a ze ZŠ Nádražní Česká Třebová. Poprvé jsme vybojovali 1. místo na tak velké akci v konkurenci velkých škol.

V brance podal vyrovnaný výkon Tobiáš Vacek, který s přehledem zvládl staronovou úlohu gólmana. Nejproduktivnějšími hráči byli velmi dobře technicky vybavený Lukáš Říha – 8 branek, kapitán Jirka – 7 gólů – a jeho přesná střelba od modré, důsledný Filip Šalda – 6 branek. Všichni na malé ploše dokázali nejen útočit, ale i obětavě bránit. Skvěle je doplňovali svou hrou Dan Boušek – 2 góly, Honza Doležal a Radim Urban. V záloze jsme měli dva gólmany Filipa Kočího, Maxe Chromého a útočníka Davida Goldemunda.

 

Všem našim florbalistům blahopřejeme k vynikajícímu výsledku a srdečně děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 

Bližší info na webu pořádajícího sportovního klubu –   https://www.fbkot.cz/obsah/10-dni-florbalu.html