Erasmus Day

 11.10.2019  Mgr. Veronika Vaňousová

Ve čtvrtek 10. října se naše škola zapojila do celoevropské aktivity programu Erasmus+ a uspořádala besedy pro žáky druhého stupně o možnostech využití programu.

Besedy vedli pedagogové, kteří v rámci realizace projektu vyjeli nebo vyjedou do zahraničí. Žákům byl představen koncept programu Erasmus+ a možnosti jeho využití pro jejich vzdělávání. Paní ředitelka Marie Linhartová představila Základní školu Hany Zelinovej ve slovenských Vrútkách, kde dva týdny sledovala práci pedagogů, žáci si poté ve skupinkách vyzkoušeli znalost některých slovenských výrazů. Paní učitelka Lenka Ludvíčková hovořila o Maltě a jazykovém kurzu, který zde absolvovala. Paní učitelka Hana Šťovíčková připravila pro žáky domino v německém jazyce a představila drážďanský Goethe Institut, kde absolvovala jazykový kurz. Pana učitele Petra Kulhavého zahraniční výjezd teprve čeká, bude navštěvovat jazykový kurz v Manchsteru. Pro žáky připravil pexetrio o zajímavých památkách Velké Británie.