Přejít na obsah

Setkání s Narou z Arménie

 19.10.2019  Mgr.Petr Kulhavý

Žáci 7., 8. a 9. třídy měli v pátek 18. 10. možnost se setkat se sympatickou Arménkou jménem Nare, která nám velmi poutavě představila svou zem, kulturu a svůj lid. V rámci projektu EVS v Česku pobývala deset měsíců, kde pracovala jako dobrovolnice v baru Zambar v budově Jednoty bratrské v Ústí nad Orlicí. Celé povídání probíhalo v anglickém jazyce, takže si žáci zároveň procvičili své znalosti cizího jazyka. Na závěr měli možnost klást Naře dotazy, které s úsměvem zodpovídala. Deváťáci se tak mohli dotknout i složenějších mezinárodních otázek, jako je současní situace na severu Sýrie, kde žije stotisícová arménská menšina, nebo genocida Arménů během 1. sv. války.
Děkujeme za pěkné zpestření výuky zeměpisu a dějepisu a poutavé přiblížení zajímavé a krásné země Arménie.