Přejít na obsah

28. 3. Distanční výuka u prvňáčků

 28.3.2021  Mgr.Iva Kittlitz

Velkou pochvalu zaslouží žáčci 1. třídy za zodpovědný přístup ve výuce v domácím prostředí.

Pilně procvičují čtení, kdy se jim postupně přidávají nová písmenka a dvojhlásky au, ou, v psaní se učí mít nejen jistou ruku, ale také další tvary písmen. V matematice se stále seznamují s čísly 11 – 20 a v prvouce pozorují změny v přírodě.

To vše je obohacené různými zábavnými činnostmi, jako jsou matematické spojovačky, skládání přeházených slabik, skládání slov, jarní desková hra a recitování básně „Jaro“.

Nezapomínáme ani na výchovy. V plnění jedné z disciplín olympijského víceboje žáci posilovali břišní svaly, ve výtvarné výchově malovali narcis, v hudební výchově poznávali písničky ze známých pohádek a v rámci pracovních činností budou postupně pozorovat klíčení a růst fazole.

Zvládli toho opravdu hodně.

 

Děkuji žákům za splnění výukových aktivit a rodičům za posílání fotografií.  🙂

uč. Iva