Přejít na obsah

TECHNOhrátky ve Vysokém Mýtě

 4.11.2021  Mgr.Zuzana Novotná

Po téměř dvouleté pauze se naše škola opět zapojila do projektu TECHNOhrátky. V úterý 2. listopadu se 16 chlapců z 9. třídy vydalo na Střední školu technickou do Vysokého Mýta. Na šesti stanovištích čekaly na deváťáky zajímavé aktivity, které jim představily obory vyučované na této střední škole. Například u karosářů si kluci vyzkoušeli ohýbání plechu, v automechanické dílně měnili pneumatiky u osobního vozu na čas a v lakýrnické dílně si nastříkali šablony. V zámečnické dílně na ně zase čekala zdánlivě jednoduchá činnost, která však ve skutečnosti dala všem pořádně zabrat – žáci museli vytvořit zkratku školy pomocí různorodého šroubového spojení. Jedno za stanovišť představovalo obor čalouník – dekoratér – zde si chlapci – mnozí poprvé – vyzkoušeli šití jehlou a nití i přesné šití na stroji. Náročné úkoly byly připravené i u seznamky s maturitními obory mechanik strojů a zařízení se zaměřením na CNC stroje a počítačová grafika ve strojírenství. Spočívaly v kresbě objektu v rýsovacím programu nebo tvorbě CNC programu na čas a správnost.

Naši deváťáci se manuálních aktivit zhostili se ctí a obsadili krásné 2. místo. Ve vědomostní soutěži „Hej ty, víš to?“ prokázali skvělé znalosti a v konkurenci osmi základních škol vybojovali vítězství. Klukům blahopřejeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.