Přejít na obsah

Preventivní program ve třídě 6. A

 20.12.2021  PaedDr.Hana Šťovíčková

V pondělí 20. 12. 2021 proběhl ve třídě 6. A preventivní program SKRYTÁ NEBEZPEČÍ INTERNETU II. navazující na loňskou jedničku. Pro žáky známý a oblíbený lektor Ing. Petr Kadlec rozdělil program na tři části. V úvodu ukázal dětem, jak lehce lze získat osobní informace z internetu, když nedodržíme základní pravidla bezpečnosti. V druhé části pak proběhlo zapojení žáků do skutečného příběhu. Zde děti nastudovaly scénáře a příběh zahrály. Poslední část byla nazvána poradnou. Žáci se sami pokusili poradit, co v dané situaci udělat.

Tento program byl velmi užitečný a určitě napomohl dětem, jak se lépe zorientovat ve světě internetu a vyhnout se možné kyberšikaně.

Na poslední fotce mají žáci kontakty, které jim pomohou při řešení některých situací.