Přejít na obsah

Zápis do 1. třídy

 27.4.2022  Mgr. Lenka Ludvíčková

Ve dnech 25. a 26. dubna proběhl na naší škole zápis budoucích prvňáčků. Malé školáky přivítali při vstupu do školy pohádkové bytosti, které ztvárnili kluci a děvčata z 5. třídy. Předškoláci si ve škole vyzkoušeli stříhání a lepení, kreslení postavy, dokreslování obrázku, předvedli, jak znají geometrické tvary, barvy, některá písmenka nebo číslice a předvedli nám připravenou básničku nebo písničku. Ukázali, jak hezky umí vytleskávat slova a  poznávat první písmenko ve slově.

Budoucí školáci se také setkali s paní učitelkami a paní asistentkami z 1. stupně a na závěr si popovídali s paní ředitelkou. Na památku si ze školy odnesli ovoce, malé dárečky, které pro ně vyrobili jejich budoucí starší spolužáci, ale také kytičky, které poskytla paní Kaplanová ze Zahradnictví Na Statku.

Tento významný den jim bude také připomínat fotografie, která vznikla v připraveném fotokoutku.

Na všechny budoucí školáky se moc těšíme. První společné setkání proběhne již tento čtvrtek na 1. školičce před školou.