Přejít na obsah

5. 10. – 1.B v obecní knihovně

 5.10.2022  Mgr.Iva Kittlitz

Ve středu 5. 10. jsme s žáčky 1.B navštívili obecní knihovnu. Přivítala nás paní knihovnice Pavlína Vítková s paní starostkou Janou Hodovalovou. Nejdříve nám ukázaly prostory obecního úřadu a vyprávěly o vzniku libchavského znaku. Potom jsme se přesunuli do knihovny, kde měla paní knihovnice pro děti připravený pestrý program. Poutavě vyprávěla o historii knihovny, seznámila děti s řádem pro půjčování knížek a dávala jim různé pohádkové hádanky a kvízy. Děti si pak mohly vybrat pohádkovou knížku k prohlížení a ve dvojicích plnily různorodé úkoly v pracovních listech týkajících se pohádek. Krásné dopoledne zakončila Pája četbou příběhu z Orlických hor z knihy O bílé lišce.

Moc děkujeme. 🙂

                                                                                                                                                          uč. Iva a žáci 1.B