Přejít na obsah

Účast deváťaček na ZDRAVOhrátkách

 22.11.2022  Mgr.Zuzana Novotná

Dne 16.11 jsme se zúčastnily Zdravohrátek v Ustí nad Orlicí. Zahájení proběhlo v ZUŠce, kde jsme se sešli s ostatními školami a rozdělili nás do skupin. My jsme byly se školou z Vysokého Mýta. Dále následovalo přemístění do Střední zdravotnické školy. Tam pro nás byla přichystána stanoviště s různými tématy a zajimavé aktivity jako první pomoc, jak se chránit před HIV, stáří  a spoustu dalšího. Byla možnost nahlédnout do sanitky nebo si vyzkoušet, jaké je být seniorem za pomoci slečen z oboru sociálních služeb. Po celou dobu jsme sbíraly indicie, ze kterých jsme na konci sestavily tajenku. Soutěžilo se o to, kdo měl nejrychleji sestavenou tajenku a pak se soutěžilo v závěrečném kvízu. My jsme vyhrály 1. místo v kvízu a 3.místo v sestavení tajenky. Získaly jsme odměnu v podobě mufinu. Kvíz a i vyhlášení soutěží též proběhlo v ZUŠce.

Adéla Kubíčková, Sabina Krýzlová, 9.A