Přejít na obsah

Listopad a prosinec v I. oddělení

 1.1.2024  lic. Pavlína Vítková,Dis.

Sněhulák

Stojí, stojí hrdina

chlubně břicho vypíná.

Přijde-li však na něj slunko,

roztaje jak zmrzlina.

V měsíci listopadu jsme se chystali na hlavní akci měsíce a to na Martinovo poselství – lampionový průvod. Velice se povedl a děkujeme všem, co jste dorazili a podpořili nás. Peníze investujeme do vybavení ŠD (hry, hračky), odměny apod.  Dále jsme si povídali o tom, kdo byl Sv. Martin, vyráběli jsme na toto téma a shlédli naučná videa. Ve družinkách jsme nejen vyráběli, ale také jsme si hráli a chodili samozřejmě ven. Pomalu, ale jistě jsme také začali nacvičovat na vánoční besídku. Na konci měsíce nám napadl první sníh a vydržel nám poměrně dlouho, takže jsme si užili radovánek na sněhu.

V prosinci jsme s žáky pekli muffiny, perníčky a linecké na jarmark. Dále jsme pokračovali s nácvikem koled, básniček a tance na besídku. Ač nás mnoho nebylo, vše se zvládlo a podařilo na jedničku. Klobouk dolů před dětmi, že v tak malém počtu besídku odrecitovaly a odzpívaly. Sourozenci Hoskovcovi nádherně zatančili a Martínek zahrál na akordeon. Vše mělo své kouzlo a společně s druhou družinou to byl krásný hodinový kulturní program – ještě jednou moc děkujeme dětem i rodičům a rodinným příslušníkům. Po besídce bylo přichystáno tvoření přáníček, deskové hry a kavárna v kuchyňce, kde byly dobroty od Vás rodičů – to jsme si opravdu všichni pochutnali. Dále jsme v prosinci tvořili na téma Anděl, čert, Mikuláš, bavili jsme se o zvycích a tradicích a opět jsme viděli i naučná videa. Bavili jsme se o bezpečnosti o vánočních prázdninách – především o pyrotechnice. Poslední týden jsme měli vánoční mejdlo a rozdávali jsme si dárečky – i nám Ježíšek nějaké dárečky do družiny přinesl – lego, figurky, deskové hry – ze všeho měli žáci velkou radost. Poslední den jsme si popřáli krásné Vánoce a vše dobré do Nového roku. Už se těšíme, co nám přinese ten nový – rok 2024.

Krásné vánoční prázdniny a Nový rok dle Vašich představ Vám přeje paní vychovatelka a žáci I. oddělení.